-A A +A

Diğer üniversite öğrencilerinin ODTÜ PC salonları kullanımı başvurusu

You are here

PC SALONLARI Rezervasyon Formu

Uzaktan eğitim döneminde Ankara'da ikamet edip ODTÜ PC salonlarını kullanmak isteyen öğrenciler aşağıdaki adımları izlemelidir.

Bu form sınavdan en az 24 saat önce doldurularak ODTÜ PC salonlarını kullanmak için başvuru yapılmalıdır. Sınavlar için Makina Mühendisliği A Blok'ta bulunan PC salonu ayrılmıştır. PC salonunun konumu https://rota.metu.edu.tr/yer/332/makina-muhendisligi-pc-salonlari-1-2 adresinden görülebilir.

Başvuru yapmış olan öğrenciler sınav günü ODTÜ giriş kapılarında kendi üniversite kimlikleri ile giriş yapabilirler.

PC salonu görevlileri, öğrencilerimizin uygun şekilde PC salonunda yerleşmesine yardımcı olacaklar ve ilgili kanunlar uyarınca gerekli olan kullanıcı kimlik bilgisini ve kullanılan bilgisayar bilgisini kayıt altına alacaklardır.

PC salonu kullanımı öncesinde bilinmesi gerekenler

  1. PC salonları 09.00 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  2. PC salonu bilgisayarlarında webcam bulunmamaktadır. 
  3. PC salonlarının kullanım kuralları, PC’lerin donanımsal / yazılımsal konfigurasyonu vb. diğer konular için ODTÜ kampüsüne gelmeden önce http://faq.cc.metu.edu.tr/tr/groups/pc-salonlari adresindeki bilgileri mutlaka okuyunuz. 
  4. Kullanıcılar yanlarında maske ve eldiven getirmelidir. Uygulanan tedbirler nedeniyle sınav sırasında PC’ler maske ve eldiven ile kullanılacaktır. 
  5. Kullanıcılar, sınav sırasında PC salonunda veya Üniversite genel ağ altyapısı / elektrik / internet bağlantılarında yaşanabilecek hizmet kesintisi risklerini kabul etmiş sayılır.
  6. YDYO İngilizce Yeterlik Sınavı nedeniyle 14 Temmuz 2020 günü için yapılacak başvurular kabul edilemeyecektir.

Ayrıca kişisel bilgisayarı olan kullanıcılar kampüsümüzde bulunan eduroam kablosuz ağından da faydalanabilirler. Eduroam yayınına bağlantı için kendi üniversitelerinizden bilgi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

PC salonu kullanım talebiniz onaylandıktan sonra e-posta aracılığıyla tarafınıza bilgi verilecektir. 

Turkish
:
: