-A A +A

Kafeterya’da Akıllı Kartlara Çevrimiçi Bakiye Yükleme Hizmeti

You are here

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kafeterya’da kullanılan nakit para yükleme sistemine ek olarak, Akıllı Kart Çevrimiçi Bakiye Yükleme hizmeti 19 Mart 2019 tarihi itibarıyla öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır. Öğrencilerimiz akıllı kartlarına bakiye yükleme işlemini Kafeterya'ya uğramadan https://odtucard.metu.edu.tr adresinden yapabileceklerdir.

Kullanıcılar sisteme öğrenci numaraları ile girip kart bilgilerini gördükten sonra para yükle sekmesinden yükleyeceği miktarı yazarak, para yükle butonu ile ödeme ekranına geçiş yapacaktır. Sistem üzerinden sadece para yükleme işlemi yapılacaktır; güvenlik nedeniyle kredi kartı bilgileri sistemde tutulmamaktadır.

Çevrimiçi yüklenecek bakiyeler, her gün saat 11.15’te turnikelerde aktif hale gelmektedir.  Kullanıcılarımız web sayfasında 11.15’ ten sonra yükledikleri çevrimiçi bakiyelerin turnikelerde hemen geçerli olmasını isterse, bunun için Kafeterya'da bulunan kiosk cihazlarına veya alt ve üst katlarda dijital ekranın yanındaki kolonlara konulan cihazlara kartlarını okutabilirler.

Kart üzerindeki bakiye en fazla 100 TL olarak belirlenmiştir. Sistemden karta yüklenen para iade edilememektedir. Bu hizmet şimdilik sadece Kafeterya'da yapılacak harcamalar için geçerlidir.

Akıllı Kart Çevrimiçi Bakiye Yükleme hizmetine ilişkin yaşanabilecek tüm sorunlarda https://itsupport.metu.edu.tr adresindeki Bilişim Destek Formunu kullanarak yardım alabilirsiniz.

Saygılarımızla bilginize sunarız.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı